Apple iPhone 11 Pro
$900
Not Buyable
- LUAG32165
- Sold
Apple iPhone 11 Pro
Mint condition
--%
Battery Health
64GB
Gray
Unlocked
A2160
Seller Listing Description
Phone brand new, purchased 2 months ago, no damage or scratches at all. Original packaging not included. 10 months remaining of limited warranty.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Waltham, MA
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 7, 2020
- Date Updated: Jan. 11, 2020
- Date Closed: Jan. 11, 2020
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3046 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
Size and Weight
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...