Google Pixel 4 XL
$1100
Not Buyable
- LTNE53708
- Sold
Google Pixel 4 XL
New condition
--%
Battery Health
128GB
6GB
Orange
Unlocked
G020J
Google Edition
Seller Listing Description
Brand new never opened
Ship on same business day or next day after payment is received via UPS (1-2 day shipping) with SIGNATURE REQUIRE
**NOTE** I'm just a reseller. I only check if the device is clean and ready to use. There is no original receipt.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
San Francisco, CA
5.0 of 5.0 stars, 72 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 8, 2019
- Date Updated: Dec. 11, 2019
- Date Closed: Dec. 11, 2019
Want to sell your Google Pixel 4 XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 4 XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 32 hours |
| USB | USB-C |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 534 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 193 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...