Samsung Galaxy S10 Plus
- LTMM06270
- Sold
Samsung Galaxy S10 Plus
Seller Listing Description
Unlocked & tested to work on VERIZON, AT&T, T-Mobile. All our devices are professionally tested & inspected by our expert technicians. Uploaded pictures represent the exact phone you receive.
What is included: Battery, Battery Cover, Charger & Cable.
What is NOT included: SD Card, SIM Card, Ear Phones, Owner's Manual & Original Box.
Our goal is 100% customer satisfaction & we love your positive feedback! Pls contact us for any questions.
Return Policy: If you discover any defect or functionality issues, you can return it & receive a full refund. We can work on replacement option if applicable. All returns where the issue is not found or if buyer no longer needs item 10% restocking fees will be a charged.
Shipping: We will ship within 24 hrs after purchase. We ship with USPS First Class or Priority for free. Signature delivery is an extra $3. USPS Express is $30. Let us know in comment section if you would like to have aforementioned services. No International Shipping.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 21, 2019
- Date Updated: Dec. 6, 2019
- Date Closed: Dec. 6, 2019
Want to sell your Samsung Galaxy S10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10 Plus Specs
| Capacity | 4100 mAh |
| Longevity | 17 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 164 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 526 ppi |
| Width | 74 mm 2.9 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 175 g 6.2 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...