Apple iPhone Xs Max
$720
Not Buyable
- LRYU46226
- Sold
Apple iPhone Xs Max
Mint condition
--%
Battery Health
256GB
Silver
Verizon
A1921
Seller Listing Description
iPhone is in mint condition. Battery showed 100% health before I wiped the phone. Charging cable is in good condition with no splits or freying. Comes with original box and accessories. I believe the headphones are unused. If you have any questions, feel free to ask.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
United States
4.5 of 5.0 stars, 7 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 7, 2019
- Date Updated: Oct. 8, 2019
- Date Closed: Oct. 8, 2019
Want to sell your Apple iPhone Xs Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3179 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 208 g 7.3 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...