Google Pixel 3 XL
$540
Not Buyable
- LRXQ80976
- Expired
Google Pixel 3 XL
Mint
--%
Battery Health
64GB
Black
Unlocked
Google Edition
Seller Listing Description
Brand New Google Pixel 3XL Black comes with all the accessories and original manufacturer packaging/manual. Literally a new piece. Never used.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Saint Louis, MO
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 7, 2019
- Date Updated: Oct. 28, 2019
- Date Closed: Oct. 28, 2019
Want to sell your Google Pixel 3 XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 3 XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3430 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 522 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 184 g 6.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...