Apple iPhone Xr
$579
Not Buyable
- LRXD49587
- Sold
Apple iPhone Xr
Good condition
--%
Battery Health
128GB
Red
AT&T
A1984
Seller Listing Description
Apple iPhone XR 128GB in RED for use with AT&T ONLY. 100% battery life! Free priority shipping included! Also includes charging cube and cable.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
very minor signs of use, can only been seen under light.
Ships from
Illinois
4.5 of 5.0 stars, 99 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 25, 2019
- Date Updated: Sept. 9, 2019
- Date Closed: Aug. 28, 2019
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xr Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...