Apple iPhone Xs
$825
Not Buyable
- LRVL69830
- Canceled
Apple iPhone Xs
Mint
--%
Battery Health
64GB
Gray
Verizon
A1920
Seller Listing Description
ELLING LIKE NEW IPHONE XS 64GB VERIZON
THIS PHONE IS LIKE NEW
NO CRACKED
NO SCRATCHES
NO DENTS
ICLOUD FREE
NOT BLACKLISTED
PHONE COMES WITH BRAND NEW CHARGER AND CASES
BATTERY PERCENTAGE IS 97%
PHONE WILL BE SHIP TO THE NEW OWNER SAME DAY
FREE SHIPPING
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Pflugerville, TX
5.0 of 5.0 stars,
1432 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 12, 2019
- Date Updated: July 25, 2019
- Date Closed: July 25, 2019
Want to sell your Apple iPhone Xs?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2659 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 149 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
Size and Weight
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...