Apple iPhone 6
- LRUT51025
- Sold
Apple iPhone 6
Seller Listing Description
Tech Tested. Fully functional. Very clean. This device is locked to Verizon and compatible with U.S. Cellular, Straight Talk, Xfinity and TracFone Carriers. Comes as shown. No accessories.
Model Apple iPhone 6
Storage Capacity 64 GB
Network Verizon
Screen Size 4.7 in
Connectivity Bluetooth, NFC, Wi-Fi
Processor Dual Core
Manufacturer Color Space Gray
Camera Resolution 8.0MP
Dimensions
Weight 4.55 Oz
Width 2.64in.
Height 5.44in.
Depth 0.27in.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal wear consistent with normal use.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
Shipping usually occurs same day or within 24 hours of payment.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
30-day returns for items not as described. Buyer pays return shipping fees. Once the item is received back into our inventory, it will be retested/reviewed. Once confirmation is made of an item not as described, we will immediately refund return shipping costs along with a 100% refund. If a return is not qualified, we will refund 100% of the purchase price, but not return ship fees.
Listing Metadata
- Date Created: June 24, 2019
- Date Updated: July 1, 2019
- Date Closed: July 1, 2019
Want to sell your Apple iPhone 6?
Sell Similar on Swappa
iPhone 6 Specs
| Capacity | 1810 mAh |
| USB | Lightning |
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 119 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 67 mm 2.6 inches |
| Height | 138 mm 5.4 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 129 g 4.6 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...