Samsung Galaxy S9
- LRUQ90271
- Sold
Samsung Galaxy S9
Seller Listing Description
SAMSUNG GALAXY S9 DUAL SIM UNLOCKED EXCELLENT CONDITION
COMES WITH A SAMSUNG BOX (NOT ORIGINAL) AND INCLUDES CHARGER CABLE AND BLOCK AND HEADPHONES
I WILL NOT SHIP TO ANY MAIL OR FREIGHT FORWARDING SERVICES ALONG WITH ANY PO BOX INCLUDING UPS AND USPS MAIL BOXES
IF YOU DO NOT HAVE A PHYSICAL HOME OR WORK ADDRESS IN THE LOWER 48 STATES I WILL CANCEL THE SALE!!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
HAS COUPLE EXTREMELY LIGHT SCRATCHES ON THE BACK VERY HARD TO SEE WITH YOUR EYE
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 21, 2019
- Date Updated: June 27, 2019
- Date Closed: June 27, 2019
Want to sell your Samsung Galaxy S9?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S9 Specs
| Capacity | 3000 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 568 ppi |
| Width | 69 mm 2.7 inches |
| Height | 148 mm 5.8 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 163 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...