Apple iPad 5th Gen
- LRUN96013
- Expired
Apple iPad 5th Gen
Seller Listing Description
Gold Apple iPad 128 GB GHz with a 9.7-inch display. 128 GB memory capacity lets you save all your multimedia files. This Apple iPad is WiFi and Cellular (T-Mobile). I've had the iPad for 2 years. It's in great condition and comes with a Belkin case, original charging cube and charging cable.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Apple iPad is in great condition and has minor wear and tear. This Apple iPad has not had any repairs.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 18, 2019
- Date Updated: July 1, 2019
- Date Closed: July 1, 2019
Want to sell your Apple iPad 5th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad 5th Gen Specs
| Capacity | 8827 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 246 mm 9.7 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
| Width | 170 mm 6.7 inches |
| Height | 240 mm 9.5 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 478 g 16.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...