Google Pixel 3 XL
- LRTH74043
- Sold
Google Pixel 3 XL
Seller Listing Description
Has less than 7 days of use. Google warranty valid until January 2020. Is Unlocked works with all major carriers Verizon, AT&T, T Mobile, US Cellular and Sprint. Works also with most all US prepaid carriers and world wide carriers, CDMA & GSM unlocked. Comes with Fast Charger and Type C Cable, OTG Adapter, 3.5 mm earphone adapter and earphones
****************
Bonus : Purchase at listed price and receive a Free Vial of Liquid Glass Protector - see picture
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 17, 2019
- Date Updated: June 16, 2019
- Date Closed: May 20, 2019
Want to sell your Google Pixel 3 XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 3 XL Specs
| Capacity | 3430 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi | |
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 522 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 184 g 6.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...