Apple iPhone Xs
- LRSZ39621
- Sold
Apple iPhone Xs
Seller Listing Description
Amazing condition, running iOS 12.2, battery health is at 94%, included original box and all unused Apple accessories.
There has been a Gadget Guard tempered glass screen protector ($45) on it since day one.
Also a Dbrand skin has been on the back since day one, that will be removed though, it was just to preserve the condition.
Comes with four brand new cases (retail is $180) and a fast wireless charger from AT&T ($50)
Ask any questions you might have
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 8, 2019
- Date Updated: July 22, 2019
- Date Closed: June 10, 2019
Want to sell your Apple iPhone Xs?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Specs
| Capacity | 2659 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 149 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...