Google Pixel 2 XL
- LRSW32763
- Sold
Google Pixel 2 XL
Seller Listing Description
Overall-- FAIR TO GOOD ue to the dents/scuffs/chips on frame corners. please check pictures for detail.
Cosmetic Condition--Screen is in very good condition without noticeable scratches. side frames have dents/scuffs/chips on corners. some light scratches on back, not heavy. Please check pictures for details.
Functions—100% fully Functional. Clean IMEI.
Package--Phone only, no accessories.
Fast shipping, Will be shipped out in One business day.
Other: No SIM card. this is unlocked for grobe GSM with more bands support than BBB100-01
Returns: We accept returns within 30days (including weekends and holidays) if the item is not as described. Package should be delivered back to us in 15 days. Refund will usually be done in 24 Hours after we receive it back and inspect it. If the item does not have any issues on inspection, a 10% restock fee may be applied.
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
SCUFFS/CHIPSON FRAME CORNERS. LIGHT SCRACHES ON BACK
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 5, 2019
- Date Updated: June 16, 2019
- Date Closed: June 11, 2019
Want to sell your Google Pixel 2 XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 2 XL Specs
| Capacity | 3450 mAh |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1440x2880 |
| Screen Size | 152 mm 6.0 inches |
| Pixels Per Inch | 537 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 175 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...