Apple iPhone Xr
$530
Not Buyable
- LROS61617
- Sold
Apple iPhone Xr
Fair condition
--%
Battery Health
64GB
White
Unlocked
A1984
Seller Listing Description
Fair Condition visible scratches on screen check pictures
Comes with cable and charger
Updated To IOS 12.1.2
Battery Health At 100%
CHECK APPLE WARRANTY ON PICTURE
SHIPS SAME DAY IF ORDER BEFORE 4PM EST
ANY QUESTION PLEASE ASK!
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
has visible scratches on the screen.
Ships from
Nottingham, MD
5.0 of 5.0 stars, 78 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 18, 2019
- Date Updated: Jan. 18, 2019
- Date Closed: Jan. 18, 2019
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xr Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...