Apple iPad Pro 12.9" (2nd Gen)
$675
Not Buyable
- LRMN68413
- Expired
Apple iPad Pro 12.9" (2nd Gen)
Good condition
--%
Battery Health
512GB
Silver
Wi-Fi
Seller Listing Description
IPad Pro 12.9 512gb 2nd Gen with warranty Until Jan 1st, 2019. Comes with case and charger.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal use. Might have some scratches here and there.
Ships from
Happy valley, or
4.5 of 5.0 stars, 277 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 21, 2018
- Date Updated: Jan. 24, 2019
- Date Closed: Jan. 24, 2019
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" (2nd Gen)?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" (2nd Gen) Specs
Battery and Charging
| Capacity | 10870 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
Size and Weight
| Width | 221 mm 8.7 inches |
| Height | 306 mm 12.0 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 692 g 24.4 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...