Apple iPhone 13 Pro Max
$438
Login to Buy
- LAFS65513
- Approved
Apple iPhone 13 Pro Max
New condition
100%
Battery Health
128GB
Sierra Blue
T-Mobile
A2484
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB Sierra Blue - Brand New Sealed in Box
Selling a brand new, factory sealed iPhone 13 Pro Max. Never opened, never activated. Carrier is T-Mobile.
• Model: iPhone 13 Pro Max
• Storage: 128GB
• Color: Sierra Blue
• Condition: New in sealed box
• Carrier: T-Mobile
• Model #: MLKP3LL/A
Comes with everything original Apple includes in the box.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
New York, NY
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from New York, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 29, 2026
- Date Updated: May 30, 2026
- Date Expires: June 8, 2026
Want to sell your Apple iPhone 13 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 13 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4352 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...