Apple iPhone Xs Max
- LAFR27164
- Approved
Apple iPhone Xs Max
iPhone XS Max, 64 GB, GOOD condition, Xfinity mobile, actually in WHITE
This is a white iPhone XS Max (model MT5A2LL/A), 64 GB, in decent condition, Xfinity Mobile, with 82% battery life. Despite the small scratches, it was well taken care of, and would make a great phone for a teenager, in the old "you can have our old car kid, we're getting a new one" way. :)
Xfinity
- Carrier compatible with Xfinity
-
Compatible carriers:
- • Xfinity
Battery Health
- 82% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Small scratches, lower front, that do not effect use. Back is actually white, though Swappa didn't give me that as an option. :)
Free Shipping
- Seller ships from Pittsburgh, PA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 28, 2026
- Date Updated: May 28, 2026
- Date Expires: June 7, 2026
Want to sell your Apple iPhone Xs Max?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone Xs Max Specs
| Capacity | 3179 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
| Width | 77 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 208 g 7.3 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...