Google Pixel 7
- LAFP67831
- Approved
Google Pixel 7
Google Pixel 7 + Ringke Onyx Case + Screen Protector + Original Charger
Selling my Google Pixel 7, 128GB white. Fully unlocked.
What's included:
- Pixel 7 phone
- Ringke Onyx case
- Screen protector applied since day one
- Original Google charger
Condition is good with minor wear and tear, it's been very well taken care of. The screen has been protected from day one and looks excellent. The body has minor signs of normal use, it has 2 very small dents; one below the camera panel and other next to the power button. It also has some scratches near the charging port, but I mostly charge it using wireless charger. Battery health is at 84%, still gets through a full day comfortably. Everything works as it should: cameras, speakers, microphones, fingerprint sensor, wireless charging, all the sensors and buttons. It also supports dual SIM (1 physical nano-SIM + 1 eSIM).
Unlocked Non-US
- Carrier compatible with Unlocked Non-US
-
Compatible carriers:
- • Unlocked Non-US
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
- Small scratches near charging port (see photos)
- Very small dent below the camera (see photos)
- Very small dent next to the power button (see photos)
- No repairs ever needed
Free Shipping
- Seller ships from Alameda, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 26, 2026
- Date Updated: May 26, 2026
- Date Expires: June 5, 2026
Want to sell your Google Pixel 7?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 7 Specs
| Capacity | 4355 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 4355 mAh (minimum 4270 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS) | |
| Qi-certified wireless charging; Battery Share (reverse wireless charging) | |
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 416 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.3 in FHD+ OLED/AMOLED, 1080x2400, up to 90 Hz, 416 ppi | |
| Size | 155.6 x 73.2 x 8.7 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 197 g 6.9 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...