Apple iPhone 14
$296
Login to Buy
- LAFP49232
- Approved
Apple iPhone 14
Good condition
100%
Battery Health
128GB
Midnight
Xfinity
A2649
iPhone 14 128GB - Like New + Case & Cables | Fast Shipping!
Complete with original box, one USB-A (long) and one USB-C charging cable (short), and a protective case. Clean, minor scratches, fully unlocked and ready to go. Great battery life and camera performance. Grab this deal before it's gone!
Xfinity
- Carrier compatible with Xfinity
-
Compatible carriers:
- • Xfinity
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Always in case. Some minor chips. Glass replaced in Apple Store 10/31/2025, but has some minor scratches.
Ships from
Miami Beach, FL
Verified
Seller identification has been verified
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Miami Beach, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 26, 2026
- Date Updated: May 26, 2026
- Date Expires: June 5, 2026
Want to sell your Apple iPhone 14?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 14 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3279 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 172 g 6.1 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...