Apple iPhone 13
$268
Login to Buy
- LAFO28485
- Approved
Apple iPhone 13
Good condition
80%
Battery Health
128GB
Pink
Verizon
A2482
Great iphone 13 Unlocked Verizon in Pink
Its a great iphone 13 light pink 💗 was Verizon but paid off & unlocked for any Sim.
This is the last model to use the Sim but also has Esim number to activate.
Comes with new long Lighting cord & Case for extra shipping protection.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Battery Health
- 80% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Only has light marks from pocket but back is Mint from having good cases on.
Everything works as it should for long time.
Ships from
Van Nuys, CA
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Van Nuys, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 24, 2026
- Date Updated: May 24, 2026
- Date Expires: June 3, 2026
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 13 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...