Samsung Galaxy Note 9
$258
Login to Buy
- LAFN90786
- Approved
- Price Drop
- Recently Updated
Samsung Galaxy Note 9
Good condition
--%
Battery Health
512GB
8GB
Purple
Verizon
SM-N960U
Unlocked Note 9
only comes with the phone and i'll throw in some cases . no charging block or cable. Phone is Unlocked.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
some light scratches by the spen area otherwise it's in near mint condition.
phone is Unlocked!!!
Ships from
Caledonia, WI
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Caledonia, WI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 24, 2026
- Date Updated: May 25, 2026
- Date Expires: June 3, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy Note 9?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy Note 9 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 35 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 162 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 514 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 201 g 7.1 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...