Samsung Galaxy Note 8
$165
Login to Buy
- LAFK29088
- Approved
Samsung Galaxy Note 8
Good condition
--%
Battery Health
64GB
Gray
T-Mobile
SM-N950U
Note 8 64GB in good condition
Phone was always in a protective sleeve. looks like new.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The model is SM-N950U
There is a one small ding the size of a pin head that is at the very top of the phone, it is not affecting the phone functionality. I have been using it like that for 2 years.
Ships from
Columbus, OH
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Columbus, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 20, 2026
- Date Updated: May 21, 2026
- Date Expires: May 30, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy Note 8?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy Note 8 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3300 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 522 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 197 g 7.0 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...