Google Pixel 10 Pro XL
- LAFK25518
- Approved
- Price Drop
- Recently Updated
Google Pixel 10 Pro XL
Google Pixel 10 Pro Xl 1 day old, open box condition
I literally just received this phone today purchased on here new sealed. Opened up put a screen protector on went to Verizon to activate and my credit app was denied. Now I can't return to seller, since I opened box so re-selling on here. It's brand new never activated,used, made calls on nothing. Just applied screen protector on for myself. Not interested in trades and will ship soon as payment received with tracking. It's a 256gb Verizon model.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Coolidge, AZ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 20, 2026
- Date Updated: May 21, 2026
- Date Expires: May 30, 2026
Want to sell your Google Pixel 10 Pro XL?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 10 Pro XL Specs
| Capacity | 5200 mAh |
| USB | USB-C |
| 5200 mAh (Li-Ion) | |
| Wired fast charging (up to 45 W) | |
| Qi2 wireless charging (up to 25 W) | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2992x1344 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 482 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.8 in LTPO OLED, 120 Hz | |
| Size | 162.8 x 76.6 x 8.5 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 232 g 8.2 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...