Samsung Galaxy S22
$169
Login to Buy
- LAFJ78352
- Approved
- Featured
- Low Price
- New Listing
Samsung Galaxy S22
Good condition
--%
Battery Health
256GB
8GB
White
Verizon
SM-S901U
Samsung Galaxy S22 256GB Verizon UNLOCKED
Samsung Galaxy S22 256GB Verizon UNLOCKED
works with all carriers.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
scratches but is fully functional otherwise
Ships from
Dearborn Heights, MI
5.0 of 5.0 stars, 107 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Dearborn Heights, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 20, 2026
- Date Updated: May 20, 2026
- Date Expires: May 30, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S22?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S22 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
Size and Weight
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 146 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...