Samsung Galaxy S10 Plus
$212
Login to Buy
- LAFI09192
- Approved
Samsung Galaxy S10 Plus
Good condition
--%
Battery Health
512GB
8GB
Black
Unlocked
SM-G975U1
Seller Listing Description
Photos to show functionality, so showing personal background and carrier. Will restore completely to factory on sale.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor signs of wear along frame. No signs of damage to back glass or screen.
Ships from
Orlando, FL
5.0 of 5.0 stars, 1 rating
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Orlando, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 19, 2026
- Date Updated: May 19, 2026
- Date Expires: May 29, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S10 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4100 mAh |
| Longevity | 17 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 164 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 526 ppi |
Size and Weight
| Width | 74 mm 2.9 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 175 g 6.2 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...