Google Pixel 6 Pro
$176
Login to Buy
- LAFH33448
- Approved
- Low Price
- New Listing
Google Pixel 6 Pro
Fair condition
--%
Battery Health
128GB
12GB
White
Unlocked
G8VOU
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint Mobile, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Screen in pristine condition due to screen protector always being applied. Chrome edges show most wear.
Ships from
Kansas City, MO
5.0 of 5.0 stars, 2 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Kansas City, MO
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 18, 2026
- Date Updated: May 18, 2026
- Date Expires: May 28, 2026
Want to sell your Google Pixel 6 Pro?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 6 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5003 mAh |
| Longevity | 48 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, Qi reverse | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3120 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 513 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 164 mm 6.5 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 210 g 7.4 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...