Apple iPhone 15 Pro
- LAFH22835
- Approved
- Price Drop
Apple iPhone 15 Pro
Seller Listing Description
140 cycle count
100% battery health
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
iPhone 15 Pro 128GB | Blue | T-Mobile | 100% Battery | 140 Cycles
Personally owned. Always in a case and screen protector — zero scratches
on screen or frame. Physically mint, no repairs, no damage ever.
- Battery: 100% health | 140 charge cycles (exceptionally low)
- T-Mobile locked — works perfectly on T-Mobile network
- No repairs, no damage, fully functional
- Face ID, cameras, speakers, all buttons tested and working
T-Mobile customers only. Priced accordingly for carrier lock.
iCloud removed before shipment. Fast shipping.
Free Shipping
- Seller ships from Pittsford, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 18, 2026
- Date Updated: May 26, 2026
- Date Expires: May 28, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...