Samsung Galaxy Note 8
- LAFF15606
- Approved
Samsung Galaxy Note 8
NEW SEALED Samsung Galaxy Note8 64GB Black T-Mobile SM-N950U
One of the last models in Samsung’s Note series with integrated S Pen.
Factory sealed Samsung Galaxy Note8 (64GB, Midnight Black) for T-Mobile.
Brand new, never opened, never used
Original T-Mobile retail seals intact (see photos)
Model: SM-N950U
Storage: 64GB
Color: Midnight Black
Includes S Pen (built-in)
Carrier: T-Mobile (locked)
Clean IMEI, ready for activation
Box has been stored in a climate-controlled, smoke-free home. No damage to packaging.
You will receive exactly what is shown in the photos. Please review all images carefully, especially seal condition.
Battery is original and unused but device has been stored sealed for several years.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Miami, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 15, 2026
- Date Updated: May 15, 2026
- Date Expires: May 25, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy Note 8?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy Note 8 Specs
| Capacity | 3300 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 522 ppi |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 197 g 7.0 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...