Apple iPhone 14
$205
Login to Buy
- LAFE25713
- Approved
- Low Price
Apple iPhone 14
Fair condition
84%
Battery Health
128GB
Midnight
T-Mobile
A2649
30 day warranty. Ships fast!
Phone works perfectly, no issues. Please see all pics for actual phone condition. Charger is not included, phone only. Data reset ready to go. This device is compatible only with tmobile and networks under tmobile such as metro, mint, simple etc. Price is firm. Ships fast!
#13050
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 84% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone will show scratches on the screen and sides. Back is in better condition.
Ships from
San Jacinto, CA
5.0 of 5.0 stars, 147 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from San Jacinto, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 14, 2026
- Date Updated: May 14, 2026
- Date Expires: May 24, 2026
Want to sell your Apple iPhone 14?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 14 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3279 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 172 g 6.1 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...