Google Pixel 8a
- LAFD37941
- Approved
Google Pixel 8a
Factory Unlocked GKV4X 128GB SSD 8GB RAM
All functions work. Includes handset only
All devices are tested using industry leading software. Serial numbers of all main parts are stored in our database along with IMEI(s).
Because of PayPal's policies, order cancellations and returns are subject to a 4% fee.
Returns are welcome within thirty days, but they are subject to an additional 10% restocking fee.
We will provide a return label & full refund if there is an issue caused by us.
Buyer is responsible for return shipping on remorse/ incompatible carrier returns.
If the device does not make it back to us in the same condition you received it, We cannot offer a full refund. If you ship a return and it never makes it, we cannot offer any refund.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from East Longmeadow, MA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 14, 2026
- Date Updated: May 14, 2026
- Date Expires: May 24, 2026
Want to sell your Google Pixel 8a?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 8a Specs
| Capacity | 4492 mAh |
| USB | USB-C |
| 4492 mAh; up to 18W wired charging; Qi wireless charging | |
| Up to 18W wired charging | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 430 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.1-inch OLED, 2400x1080, up to 120Hz, HDR | |
| Size | 152.1 x 72.7 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...