Samsung Galaxy S20 FE 5G
- LAFC94586
- Approved
- Price Drop
- Recently Updated
Samsung Galaxy S20 FE 5G
NETWORK UNLOCKED Samsung Galaxy S20 FE 5G UW SM-G781V 128GB - Free Shipping
This device is in MINT condition, showing NO signs of use. It is fully functional and has been professionally inspected and cleaned. This product will NOT come in its original packaging, unless otherwise mentioned.
We guarantee shipping within 3 business days, although we usually ship faster. We will choose the most effective shipping method (UPS, Fedex, USPS), which is usually USPS.
Return Policy:
- Any damage to the device must be reported within 3 days of receiving the item.
- We cannot accept returned devices that have been repaired, altered, or damaged in any way once delivered
- A 5% fee will be applied on canceled orders because PayPal does not refund the fee.
- A 20% restocking fee will be charged on non-defective items / Buyer’s remorse for us to cover free shipping and labor.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
- Faint pattern on back cover from case
Free Shipping
- Seller ships from Jacksonville, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 13, 2026
- Date Updated: May 13, 2026
- Date Expires: May 23, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S20 FE 5G?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S20 FE 5G Specs
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 164 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 405 ppi |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 190 g 6.7 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...