Google Pixel 6
$136
Login to Buy
- LAFC80760
- Approved
- New Listing
Google Pixel 6
Good condition
--%
Battery Health
128GB
8GB
Black
Verizon
G9S9B
mmWave
Verizon Google Pixel 6 128gb Black
Black Verizon Google Pixel 6 128gb. Light scratches to rear bottom corner. Barely visable. Perfect otherwise. Ready to go on Verizon. Any other questions feel free to ask.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Light scratches to lower rear corner of phone. Pictured.
Ships from
Paducah, KY
4.5 of 5.0 stars, 42 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Paducah, KY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 13, 2026
- Date Updated: May 13, 2026
- Date Expires: May 23, 2026
Want to sell your Google Pixel 6?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 6 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4614 mAh |
| Longevity | 48 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, Qi reverse | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 163 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 411 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 159 mm 6.2 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 207 g 7.3 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...