Apple iPhone 15
$454
Login to Buy
- LAFC48004
- Approved
Apple iPhone 15
Mint condition
92%
Battery Health
256GB
Black
T-Mobile
A2846
iPhone 15 in original box
This iPhone is in mint condition. Included are the original box with original information and charging cord. The cord has never been used and is still in the original packaging.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 92% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Carlisle, PA
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Carlisle, PA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 13, 2026
- Date Updated: May 14, 2026
- Date Expires: May 23, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 15 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
Size and Weight
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...