Apple iPhone 17 Pro Max
- LAFC21037
- Approved
Apple iPhone 17 Pro Max
🔥 BRAND NEW SEALED Verizon iPhone 17 Pro Max 512GB UNLOCKED 🔥
BRAND NEW SEALED Verizon iPhone 17 Pro Max 512GB UNLOCKED
Factory Sealed • Paid Off • Clean IMEI • Ready To Activate
Selling a brand new NEVER OPENED Verizon iPhone 17 Pro Max 512GB. Phone is fully paid off and carrier unlocked for any compatible network.
✅ Factory Sealed
✅ 512GB Storage
✅ Fully Paid Off
✅ Carrier Unlocked
✅ Clean IMEI / ESN
✅ Never Activated
✅ Ready To Use
✅ No Trades
✅ Serious Buyers Only
Comes exactly as shown from Apple/Verizon with original sealed packaging.
Will meet locally at safe public location or ship with tracking/signature confirmation.
NO scams, NO codes, NO shipping outside verified payment methods.
Message me if interested.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Grand Valley, PA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 12, 2026
- Date Updated: May 13, 2026
- Date Expires: May 22, 2026
Want to sell your Apple iPhone 17 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 17 Pro Max Specs
| Longevity | 39 hours |
| USB | USB-C |
| Built-in rechargeable lithium-ion battery; video playback up to 39 hours; streamed video playback up to 35 hours | |
| Fast-charge capable: up to 50% in 20 minutes with 40W adapter or higher (USB-C) | |
| MagSafe wireless charging up to 25W; Qi2 wireless charging up to 25W | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2868x1320 |
| Screen Size | 175 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Super Retina XDR display; 6.9-inch (diagonal) all-screen OLED; ProMotion up to 120Hz | |
| Size | 163.4 x 78.0 x 8.75 mm |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 233 g 8.2 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...