Google Pixel 8 Pro
$276
- LAFC11929
- Approved
- Featured
- Price Drop
- Sold
Google Pixel 8 Pro
Good condition
--%
Battery Health
128GB
12GB
Obsidian
Unlocked
G1MNW
mmWave 5G
EXCELLENT CONDITION GOOGLE PIXEL 8 PRO + SPIGEN CASE!
Unlocked Google Pixel 8 Pro in mint condition and perfectly functioning with all USA and international phone carriers!
+ FREE Spigen Case in perfect condition!
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint Mobile, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Only one slight blemish on the back of the phone (covered by case).
Ships from
Sewell, NJ
Free Shipping
- Seller ships from Sewell, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: May 13, 2026
- Date Updated: May 13, 2026
- Date Expires: May 23, 2026
- Date Closed: May 13, 2026
Want to sell your Google Pixel 8 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5050 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 5050 mAh (minimum 4950 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS; up to ~50% in ~30 min with 30W USB-C charger) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1344x2992 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 489 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.7 in LTPO OLED (LTPO AMOLED), up to 120 Hz, HDR10+ | |
Size and Weight
| Size | 162.6 x 76.5 x 8.8 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 213 g 7.5 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...