Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
$155
Login to Buy
- LAFC05121
- Approved
- Price Drop
- New Listing
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
Good condition
--%
Battery Health
128GB
12GB
Gray
Unlocked
SM-G988U1
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with TextNow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
excellent condition. no noticeable scratches or marks. had case and screen protector on all the time.
Ships from
Knoxville, TN
5.0 of 5.0 stars, 1 rating
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Knoxville, TN
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 13, 2026
- Date Updated: May 13, 2026
- Date Expires: May 23, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S20 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S20 Ultra 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 174 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 509 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 167 mm 6.6 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 222 g 7.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...