Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
$114
Login to Buy
- LAFB11690
- Approved
Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
Mint condition
82%
Battery Health
64GB
White
Verizon
A2275
Pristine, Unlocked, Gently used by one owner, iphone SE 2020 White 64 gig
I am the original owner of this phone. It was used gently by an adult until late 2023 with a case and screen protector at all times. It was bought from Verizon and it is showing "No SIM restriction" in Carrier Lock (unlocked for all carriers). It has been updated to the latest ios which gives the current security protection.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Battery Health
- 82% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Wake Forest, NC
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Wake Forest, NC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 11, 2026
- Date Updated: May 14, 2026
- Date Expires: May 21, 2026
Want to sell your Apple iPhone SE 2nd Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone SE 2nd Gen 2020 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1821 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...