Apple iPhone Xs Max
- LAFA97046
- Approved
- Price Drop
- Recently Updated
Apple iPhone Xs Max
Rose Gold Iphone Xs Max
Rose Gold Iphone Xs Max 64gb unlocked. Does not come in original box. Comes with a charger.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint Mobile, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Battery Health
- 90% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone is used and in great shape. there are a group of scratches on the top right corner of the screen, these are only noticeable when the phone is off, they are not noticeable when the phone is in use. The rest of the screen in clean as well as the back of the phone. Battery Health is at 90%
Free Shipping
- Seller ships from Madera, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 10, 2026
- Date Updated: May 12, 2026
- Date Expires: May 20, 2026
Want to sell your Apple iPhone Xs Max?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone Xs Max Specs
| Capacity | 3179 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
| Width | 77 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 208 g 7.3 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...