Apple iPhone 11
$109
Login to Buy
- LAFA39619
- Approved
- Low Price
- New Listing
Apple iPhone 11
Good condition
100%
Battery Health
64GB
Black
Straight Talk
A2111
New Never Used TracPhone/Straight Talk 100% Battery
Battery at 100% replaced LCD High end replacement. Great unit.
Straight Talk
- Carrier compatible with Straight Talk
-
Compatible carriers:
- • Straight Talk
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Great Shape Replacement LCD Face ID and Everything work well.
Ships from
Maryville, MO
4.5 of 5.0 stars, 25 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Maryville, MO
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 11, 2026
- Date Updated: May 11, 2026
- Date Expires: May 21, 2026
Want to sell your Apple iPhone 11?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 11 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3110 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | Lightning |
| Up to 50% charge in 30 minutes | |
| Qi | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Liquid Retina HD display | 326 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.98in x 5.94in x 0.33in |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...