Google Pixel 8a
- LAFA34169
- Approved
Google Pixel 8a
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Listing Addendum
All sales include a charging cable compatible with the device and a 30 day warranty barring any physical damage.
Free Shipping
- Seller ships from Eldersburg, Maryland
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
All orders will ship within 48 hours of when your order is placed, excluding weekends and holidays.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
Returns are accepted within 30 days of purchase. Refunds are sent 48 hours after a return is delivered to allow time to process return and perform inspection of item(s).
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 11, 2026
- Date Updated: May 27, 2026
Want to sell your Google Pixel 8a?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 8a Specs
| Capacity | 4492 mAh |
| USB | USB-C |
| 4492 mAh; up to 18W wired charging; Qi wireless charging | |
| Up to 18W wired charging | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 430 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.1-inch OLED, 2400x1080, up to 120Hz, HDR | |
| Size | 152.1 x 72.7 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...