Samsung Galaxy S22 Ultra
- LAEY37099
- Approved
- Low Price
Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung s22 ultra
Phone has normal wear and tear, all around the edges or corners of the phone. Phone was primarily well protected in a leather case. See pictures for, for conditioner phone.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone was in leather case the whole time of purchase. Second leather case purchased for phone. Corners or edges of phone, have noticeable corner dropped marks. They are minor, but noticeable marks. See pictures for exact condition.
Free Shipping
- Seller ships from Hutto, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 9, 2026
- Date Updated: May 11, 2026
- Date Expires: May 19, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Ultra?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S22 Ultra Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 20 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 501 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 229 g 8.1 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...