Apple iPhone 14 Pro Max
$464
Login to Buy
- LAEX02874
- Approved
Apple iPhone 14 Pro Max
Good condition
83%
Battery Health
256GB
Black
AT&T
A2651
Perfect condition, Kept in case with screen and camera lens protection it's whole electronic life.
Perfect phone for use with AT&T or to use as a trade in on a newer version. Comes with Phone only. No charger.
AT&T
- Carrier compatible with AT&T
-
Compatible carriers:
- • AT&T
Battery Health
- 83% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No damage. Kept in case with screen protectors on front and cameras. Do not have the original chargers, so no charger is available, but uses lighting charger.
Ships from
Springdale, AR
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Springdale, AR
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 8, 2026
- Date Updated: May 18, 2026
- Date Expires: June 17, 2026
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 14 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4323 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...