Apple iPhone 11 Pro Max
$228
Login to Buy
- LAEW00095
- Approved
- Low Price
Apple iPhone 11 Pro Max
Good condition
--%
Battery Health
64GB
Gray
Unlocked
A2161
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with TextNow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Very minor scuffs along edge of phone. Several very minor scratches on screen.
Ships from
Hilliard, OH
5.0 of 5.0 stars, 1 rating
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Hilliard, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 7, 2026
- Date Updated: May 11, 2026
- Date Expires: May 17, 2026
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 11 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3969 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...