Apple iPhone Xs Max
$217
Login to Buy
- LAEV23295
- Approved
- Price Drop
- Recently Updated
Apple iPhone Xs Max
Good condition
100%
Battery Health
256GB
Gray
Unlocked Non-US
A2101
iPhone xs max 256gb 100% OEM battery
Great condition iPhone XS Max 256gb with a brand new OEM battery. Globally unlocked and it comes with a used clear protective case.
Unlocked Non-US
- Carrier compatible with Unlocked Non-US
-
Compatible carriers:
- • Unlocked Non-US
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
some scratches on the screen that are barely noticeable
Ships from
Irvington, NY
5.0 of 5.0 stars, 1 rating
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Irvington, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 6, 2026
- Date Updated: May 27, 2026
- Date Expires: June 26, 2026
Want to sell your Apple iPhone Xs Max?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone Xs Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3179 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 208 g 7.3 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...