Google Pixel XL
$108
Login to Buy
- LAEO95313
- Approved
Google Pixel XL
Mint condition
--%
Battery Health
32GB
4GB
Black
Unlocked
Google Edition
Mint Google Pixel XL 32gb Unlocked
Device only with charging cable
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Dearborn, MI
5.0 of 5.0 stars, 202 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Dearborn, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 29, 2026
- Date Updated: April 29, 2026
- Date Expires: May 9, 2026
Want to sell your Google Pixel XL?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3450 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion 3450 mAh | |
| Fast charging (18W) via USB Type-C | |
Screen and Display
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1440x2560 |
| Screen Size | 140 mm 5.5 inches |
| Pixels Per Inch | 534 ppi |
| 5.5-inch AMOLED display, 1440x2560 | |
Size and Weight
| Size | 154.7 x 75.7 x 8.5 mm |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...