Apple iPhone Xr
$123
Login to Buy
- LAEO33676
- Approved
- Low Price
Apple iPhone Xr
Good condition
--%
Battery Health
64GB
Red
AT&T
A1984
iPhone XR (AT&T) For Sale -- Good Quality
Included is the iPhone XR in its original box and in good condition. The iPhone functions fine, and the screen and backside are without blemishes or much wear.
AT&T
- Carrier compatible with AT&T
-
Compatible carriers:
- • AT&T
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Slight dings on the corner of the phone's back. Phone is good otherwise.
Ships from
Camarillo, CA
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Camarillo, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 28, 2026
- Date Updated: April 28, 2026
- Date Expires: May 8, 2026
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone Xr Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...