Apple iPhone 13
$232
Login to Buy
- LAEN60288
- Approved
- Low Price
Apple iPhone 13
Good condition
--%
Battery Health
128GB
Midnight
AT&T
A2482
Iphone 13 128GB Midnight
76% Batt health
No significant damage
No cracks
speakers sound great
AT&T
- Carrier compatible with AT&T
-
Compatible carriers:
- • AT&T
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No repairs No cracks on screen or back the outer aluminum shell has minor dings speakers are fair cleanliness wise. Just minor scratches at the edges of screen
Ships from
Racine, WI
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Racine, WI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 28, 2026
- Date Updated: April 28, 2026
- Date Expires: May 8, 2026
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 13 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...