Samsung Galaxy S22 Ultra
- LAEN45331
- Approved
Samsung Galaxy S22 Ultra
Very Good Galaxy S22 Ultra 256 GB
Samsung Galaxy S22 Ultra in very good condition. Battery lasts multiple days in standby, indicating a very good battery health score.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Very few scratches, visible when screen is off. Device has excellent battery life, likely due to it having been replaced at some point in the past, so unit is not as waterproof as it was when it was new. This device has 256 GB of storage, paired with 12 GB of ram.
Free Shipping
- Seller ships from Hayden, ID
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 28, 2026
- Date Updated: April 28, 2026
- Date Expires: May 8, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Ultra?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S22 Ultra Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 20 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 501 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 229 g 8.1 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...