Apple iPad Mini (6th Gen)
- LAEN23552
- Approved
- New Listing
Apple iPad Mini (6th Gen)
NICE GRAY 🔥WIFI 🔥 256GB 🔥APPLE iPad MINI 6 iOS26 QUICK SHIP LOW PRICE
Fully functional iPad mini 6 with 256GB STORAGE
Running iOS26
Shipped out fast next day to USA addresses ONLY!
OPTIONAL Express Mail shipping (1-2 DAYS)
PayPal payment with a verified address
Cancellations or address changes with PayPal refund incur 3.5% seller fee.
Returns accepted within 30 days.
Thank you.
Wi-Fi
- Carrier compatible with Wi-Fi
-
Compatible carriers:
- • Wi-Fi
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
GOOD OVERALL CONDITION WITH SOME WEAR ON GLASS
BODY LOOKS EXCELLENT
Free Shipping
- Seller ships from Maspeth, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 28, 2026
- Date Updated: April 28, 2026
- Date Expires: May 8, 2026
Want to sell your Apple iPad Mini (6th Gen)?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPad Mini (6th Gen) Specs
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...