Google Pixel 9
- LAEM81373
- Approved
- Low Price
Google Pixel 9
Google Pixel 9 128GB Obsidian - T-Mobile w/ Box
Google Pixel 9 128GB in Obsidian for T-Mobile. Phone is in good overall condition and works perfectly. Screen and camera are in great shape. Frame has minor cosmetic wear from normal use, shown in photos. Clean IMEI/ESN and ready for activation on T-Mobile.
Device will be factory reset before shipping. Includes the phone and original box. Ships quickly and securely.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor cosmetic wear on the frame from normal use, including a small nick/dimple near one corner and light marks around the bottom edge/charging area. Screen and camera glass are in great shape. No repairs.
Free Shipping
- Seller ships from Elmont, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 27, 2026
- Date Updated: April 27, 2026
- Date Expires: May 7, 2026
Want to sell your Google Pixel 9?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 9 Specs
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (minimum 4558 mAh) | |
| Fast charging (up to 55% in ~30 min with Google 45W USB-C charger, sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2424 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch OLED (Actua); 1080 x 2424; 60–120 Hz | |
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.5 mm; 6.0 x 2.8 x 0.3 in; 198 g; 7 oz |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...